Remont w domu – jak znaleźć dobrych fachowców?

Co kilka lat dom czy mieszkanie wymagają remontu lub przynajmniej odświeżenia. Czasami trzeba jednocześnie zmienić wyposażenie domu/mieszkania. A jak ktoś się rozpędzi, to i sprzęt RTV oraz AGD przy okazji też wymieni.


Niektóre prace można spróbować przeprowadzić we własnym zakresie. Pomalowanie ścian nie powinno sprawić wielkich problemów, tym bardziej że materiały do malowania i same farby bardzo ułatwiają wszelkie prace. Jednak, jest to po pierwsze, spory wysiłek fizyczny, a po drugie, trochę szkoda czasu na roboty, które z powodzeniem można komuś zlecić. No właśnie, z tym może być trochę problemu, bo jak znaleźć uczciwego i profesjonalnego fachowca, który nie wydrenuje przy okazji portfela?

Przede wszystkim remont trzeba dobrze zaplanować i w miarę wcześnie rozpocząć poszukiwania wykonawców. Szczególnie jest to istotne w przypadku remontu w letnie miesiące, kiedy większość ludzi planuje coś zmienić w domu lub mieszkaniu, nie tylko wyposażenie domu/mieszkania, ale i sprzęt RTV czy też urządzenia AGD. Zimą takiego problemu nie ma, ale też nie jest to idealny czas na jakikolwiek remont, bo warunki atmosferyczne nie sprzyjają, np. wysychaniu świeżo pomalowanych ścian.

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to popytać wśród rodziny, przyjaciół lub znajomych. Pracownicy remontowi z polecenia są zazwyczaj najbardziej optymalną opcją, bo są już sprawdzeni. Jeżeli ta opcja nie okaże się realna, to pozostaje poszukać ekipę z ogłoszenia. W tym momencie nieocenionym źródłem okazuje się oczywiście Internet. Warto przy tym zachować szczególną ostrożność. Koniecznie należy sprawdzić, gdzie dana firma ma swoją siedzibę, odszukać numer REGON, numery telefonów oraz adres e-mail. Rozsądne jest także wpisanie nazwy firmy lub nazwiska fachowca w wyszukiwarkę internetową, aby przejrzeć ewentualne opinie, na przykład na forach remontowych. Niekiedy zdarza się, że na stronie internetowej danej firmy można znaleźć podziękowania ludzi, u których ekipa remontowała mieszkanie albo nawet przykłady zdjęciowe z prac.

Dobrze porozmawiać z takimi fachowcami, aby nawet w rozmowie przekonać się, czy warto skorzystać z ich usług. Solidna firma powinna dokładnie obejrzeć mieszkanie i sporządzić kosztorys. Po akceptacji kosztorysu i podpisaniu umowy, można zaczynać prace.

A przy okazji remontu, na pewno warto zerknąć na wyposażenie domu/mieszkania. Może trzeba coś zmienić, albo dokupić. Przy okazji należy też przejrzeć wszystkie posiadane sprzęty RTV i AGD, gdyż i one wymagają uzupełnienia lub wymiany co jakiś czas

1 myśl na “Remont w domu – jak znaleźć dobrych fachowców?”

  1. Nie ma nic gorszego niż remont, masa nierzetelnych fachowców, opóźnienia itd. Nienawidzę wrrrrrr

Możliwość komentowania została wyłączona.