Aranżacja małej łazienki z prysznicem – 10 praktycznych pomysłów!

Mała łazienka wcale nie musi być bardzo trudna w aranżacji. Do wyboru jest mnóstwo ciekawych materiałów, armatury czy sanitariatów. Co wybrać? Gdy szukasz inspiracji, poznaj 10 przygotowanych przez nas pomysłów, wśród których z pewnością znajdziesz dla siebie coś interesującego!

10 pomysłów na małą łazienkę z prysznicem

Niewielka łazienka z prysznicem może sprawiać trudności w aranżacji. Aby łatwiej ją wykończyć, poznaj nasze pomysły!

1. Prysznic walk in – tego typu prysznic bez drzwi oszczędza przestrzeń i wygląda bardzo nowocześnie.

2. Niski brodzik – alternatywa dla braku brodzika, niski brodzik powoduje, że ze strefy prysznicowej można korzystać bardzo łatwo i dodatkowo optycznie powiększa wnętrze.

3. Meble na nóżkach albo podwieszane – zastosowanie takich mebli łazienkowych sprawi, że łazienka będzie wyglądała na większą.

4. Białe płytki – oglądając modne łazienki z prysznicem, można bardzo często zauważyć nich białe płytki. Świetnie sprawdzą się małe cegiełki, ale także płytki imitujące biały marmur.

5. Umywalka nablatowa – blat w łazience pozwala na uzyskanie większej przestrzeni do przechowywania, a umieszczona na nim umywalka wygląda bardzo efektownie.

6. Podwieszane WC w zabudowie – tego typu toaleta wygląda nowocześnie, jest praktyczna i sprawdzi się świetnie w małym wnętrzu.

7. Duże lustro – w małym wnętrzu warto zastosować duże lustro, które optycznie powiększy wnętrze.

8. Kabina z przezroczystego szkła – szkło bez żadnych wzorów spraw, że wnętrze będzie wyglądało na większe.

9. Różnorodne oświetlenie – jest nie tylko funkcjonalne, ale także piękne.

10. Płytki duże i bez kontrastowej fugi – gdy mają one prostokątny kształt, warto zdecydować się na ich ułożenie w orientacji poziomej.

prysznic

Pomysł na łazienkę z prysznicem – jak go zrealizować?

W aranżacji łazienki z prysznicem bardzo pomocne będą programy do projektowania. Za ich pomocą można samodzielnie zaplanować wnętrze i rozstawić w nim wyposażenie tak, by było funkcjonalne i efektowne. Tego typu programy pozwalają także na wizualizację wnętrz, co powoduje, że można zobaczyć, jak będą wyglądały, jeszcze przed przystąpieniem do prac.

Aby uzyskać modny wystrój łazienki z prysznicem, pamiętaj o tym, aby zapoznać się także z wieloma pomysłami na wnętrze online. W sieci czeka mnóstwo inspiracji oraz innych wskazówek, z którym urządzenie modnej i funkcjonalnej łazienki będzie jeszcze prostsze.

Zatem mała łazienka z prysznicem nie musi być trudna w aranżacji – wystarczy parę praktycznych pomysłów!