Projekty wnętrz przez internet – jak to działa?

Chcesz zlecić zaprojektowanie wnętrza? Teraz wcale nie musisz spotykać się osobiście z projektantem, aby otrzymać dopracowany w najmniejszych detalach plan. Na czym polega projektowanie wnętrz online? Przyglądamy się bliżej tej ofercie świadczonej przez wybrane biura projektowe.

Wykonanie projektu wnętrza „na odległość” pozwala na otrzymanie planów w dowolnym miejscu. W taki sposób zamawiać można różne projekty wnętrz, między innymi pojedynczych pomieszczeń, całych budynków. Wszystkie formalności załatwia się wtedy przez internet, dlatego nie trzeba w ogóle wychodzić z domu.

Gdzie można zlecić projekt wnętrza online?

Dzisiaj coraz więcej biur projektowych wychodzi naprzeciwko oczekiwaniom swoich klientów i daje możliwość zlecenia projektu przez internet. Taka usługa, określana jako projektowanie online, projektowanie „na odległość”, także pozwala na otrzymanie w pełni dopracowanego planu wnętrz.

Aby dowiedzieć się, gdzie możliwe jest otrzymanie projektu online, najlepiej skorzystać z wyszukiwarki internetowej. W sieci można błyskawicznie wyszukać dobre biura, które podejmą się realizacji zlecenia.

Na czym polega projektowanie wnętrz online?

Usługa projektowania wnętrz przez internet nie rożni się znacząco od zlecenia jej w stacjonarnie – zmienia się tylko forma komunikacji pomiędzy klientem a projektantem wnętrz.

Bazą do przygotowania projektu są wymiary pomieszczenia – można pobrać je we własnym zakresie lub przekazać do biura projekty mieszkania czy domu, aby projektant sam mógł zobaczyć, jak wygląda przestrzeń, na której będzie pracować.

Wraz z wymiarami należy też przekazać projektantowi swoje sugestie dotyczące realizacji usługi – biuro może przygotować projekty wnętrz w wielu stylach, na przykład nowoczesnym, skandynawskim czy loft. Gdy mamy szczególne życzenia, na przykład dotyczące użycia konkretnych kolorów, mebli czy materiałów, także należy zawrzeć je we wiadomości.

Następnie biuro przystępuje do pracy. Projektant na początku szykuje projekt koncepcyjny wnętrza. To projekt, w którym znajduje się koncepcja wnętrza stworzona przez projektanta. W zależności od opcji projektowych może być to jedna, dwie lub trzy koncepcje. Na tym etapie można zgłaszać swoje uwagi, zmieniać warianty ustawienia mebli czy kolory wnętrz, by uzyskać idealny efekt.

Gdy klient zgadza się z koncepcją, wtedy biuro przygotowuje ostateczny projekt techniczny. To on jest podstawą do wykonania wszystkich prac wykończeniowych i remontowych.