Bajkowe wnętrza pokojów dziecięcych. Jak urządzić modny pokój dla malucha?

Niedługo w Twojej rodzinie ma pojawić się nowy potomek? W takim przypadku warto już teraz pomyśleć o przygotowaniu dla niego odpowiedniego kącika. Jak urządzać modny pokój dziecięcy? Sprawdź te inspiracje!

Pięknie urządzony pokój dziecięcy może mieć różne style. Obecnie bardzo popularne są wnętrza zaaranżowane po skandynawsku, lecz do dyspozycji jest także szeroka gama innych ciekawych stylów, by stworzyć pięknie prezentująca się przestrzeń dla malucha.

Pokój jak z bajki

Gdy pokój dziecięcy ma wyglądać jak z bajki, w takim przypadku warto przede wszystkim postawić na odpowiednio dopasowane meble oraz dodatki, które nadadzą mu oryginalny wygląd.

Takie bajkowe wnętrza nie są wcale wymagające w aranżacji, a także nie pociągają za sobą bardzo wysokich wydatków. Sprawdź więc, jak stworzyć zachwycająco wyglądający pokój dla malucha, który będzie czarował już od pierwszego spojrzenia!

Podłogi i ściany

W pierwszej kolejności warto zająć się podłogą oraz ścianami. Tutaj najlepiej postawić na uniwersalną biel lub inne delikatne, pastelowe kolory. Dlaczego? Są najbardziej uniwersale, ponieważ dają duże możliwości aranżacji.

Na podłogę do pokoju dziecięcego można wybrać drewniane panele lub miękką i ciepłą wykładzinę, na przykład w kolorze delikatnego beżu.

Meble

Drugim ważnym elementem są meble – to właśnie one decydują o stylu przestrzeni, dlatego warto poświęcić chwilę na sprawdzenie tego, co mogą zaproponować różni producenci.

Aby urządzić bajkowe wnętrza pokoju dziecięcego, warto przede wszystkim skoncentrować się na meblach w prostym stylu, które wykończone są unikatowymi detalami lub mają niebanalne kształty. Przykładowo, kapitalnym pomysłem może być szafka przypominająca domek czy komoda z lekko zaokrąglonymi kształtami, która dzięki temu wygląda jak z baśni o królewnach.

Dzisiaj wielu producentów oferuje specjalne serie mebli przeznaczone do urządzania pokojów dziecięcych, dlatego można przebierać w zachwycających wzorach i kolorach. Zamówienia można składać także przez internet!

Dekoracje

Dopełnieniem bajkowego wnętrza są dekoracje, z którymi może ono uzyskać zachwycający wygląd. W pokoju dziecięcym mogą znaleźć się różne dodatki, na przykład kolorowe zasłonki i firany, dekoracyjna lampa, plakaty i obrazki na ścianach czy też modne teraz girlandy z imieniem maluszka.

Wiele innych inspiracji dotyczących urządzenia bajkowego pokoju dziecięcego można znaleźć już teraz w internecie. Gdy potrzebna jest pomoc przy aranżacji wnętrza dla malucha, warto także pomyśleć o skorzystaniu z pomocy projektanta wnętrz.