Wiedza

Wiedza to kwestia bardzo ważna. W życiu głównie się nią kierujemy. Taką wiedzę możemy posiąść nie tylko z książek, ale jak najbardziej ze świata mediów. Na pewno telewizja, radio i Internet bardzo nas uczą. Wówczas mamy możliwość wyznaczenia swoich własnych poglądów, poznania świata aktorów, jako osobowości, a nie tylko ich oceny na podstawie rozegranej roli.

Można także nauczyć się czegoś zupełnie nowego, co na pewno przyda nam się w życiu codziennym, przykładowo doskonałych przepisów kulinarnych, które emitowane pozostały w specjalnych programach o gotowaniu. Taki jest właśnie zasięg medialny, o którym chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę.

Jak najbardziej wiedza jest też dobrze zaprezentowana na podstawie wiadomości, które mamy okazję każdego dnia poznawać. Mogą dotyczyć one nas bezpośrednio (przykładowo naszej miejscowości, regionu, czy kraju) a mogą być bardziej odległe od nas (informacje z kraju, innego województwa, innego regionu, czy też uwarunkowane poza granicami naszego państwa).Komentarze są zamknięte.