Przerwy

Przerwy reklamowe mogą okazać się bardzo dużym utrudnieniem dla wielu odbiorców. Na pewno telewizja ma z tym konkretne problemy. Na pewno reklama niekiedy nie jest wcale tak dobrze odbierana przez widza, jakby się tego chciało. Niekiedy wręcz wychodzi na jaw oburzenie z powodu nadmiernej ilości reklam, które są, co jakiś czas powtarzane, a same reklamy trwają dłużej niż program, który pozostaje prezentowany.

Zachęcając ludzi do obejrzenia danego programu telewizyjnego można zlikwidować reklamy w trakcie trwania seansu, a nadawać je tylko w przerwach pomiędzy następnym filmem czy programem. Niektóre stacje telewizyjne praktykują tego typu działania, inne natomiast zupełnie tego nie uznają. Na pewno reklama dla widza nie jest wcale przyjemna, jeśli mowa jest o przerywaniu filmu, programu czy serialu. Jednakże zdążyliśmy już do tego przywyknąć. Przerwy reklamowe czasami są dobre, ponieważ jeszcze bardziej wzbudzają apetyt widza na więcej informacji. Dzięki temu oczekujemy ze zniecierpliwieniem tego, co teraz wydarzy się w filmie czy w serialu tuż po przerwie reklamowej.

W istocie reklamy emitowane czy to w telewizji czy też w Internecie mogą z czasem okazać się bardzo nudne. Nie każdy potrafi śmiać się kilkakrotnie z tego samego tekstu reklamowego, skoro ma możliwość usłyszenia czy zobaczenia go kilkanaście razy dziennie. Jak widać reklamy mogą być bardzo denerwujące, o czym na pewno przekonało się już wielu odbiorców.

Kiedy telewizja wprowadza przerwy reklamowe w czasie trwania filmu dodatkowo wzbudza to wściekłość w widzu, który właśnie wciągnął się w wątek danego filmu. Niekiedy nie jesteśmy na tyle cierpliwi, aby poczekać te kilkanaście minut na dokończenie seansu. Na pewno reklamy także w radiu mogą być bardzo drażniące. Zwykle emitowane blisko pełnej godziny mogą bardzo denerwować wszystkich tych, którzy lubią posłuchać dobrej muzyki czy odpowiedniej audycji radiowej. Reklamy mogą też mieć pozytywny odczyt. Przede wszystkim te śmieszne są często powielane i lubiane. W końcu lubimy zabawiać innych śmiesznymi tekstami z reklam. Taka mogłaby być pozytywna kwestia reklamy.Komentarze są zamknięte.