Odbiorcy

Odbiorcy na pewno doskonale pozostają dopasowani na podstawie medialnego przekazu. Tutaj świat reklamy ma zdecydowanie większy wpływ. Ponieważ reklamy są emitowane zdecydowanie częściej niż programy, które interesują tylko konkretne grupy, dlatego jest możliwość, że zasięg znacząco się powiększy.

Poza tym większość reklam jest montowana w taki sposób, aby każdy odbiorca mógł zrozumieć, o co w niej tak naprawdę chodzi, czego dotyczy. Odbiorcy są różni. Są tacy, którzy mają poważne zastrzeżenia, co do reklam, które są przez nich oglądane. Jedni wychwytują tylko najważniejsze informacje zawarte w reklamach, inni są bardzo źli, jeśli takie reklamy przerywają im przykładowo ważne spotkanie sportowe opierające się na meczu itp.

Oczywiście, aby dotrzeć do masowego odbiorcy wybiera się ten najniższy próg, tak jak jest to w hierarchii. Znacznie więcej jest odbiorców niższej klasy, niż tych z wyższej półki. Na podstawie takich schematów można rozpocząć prace nad projektem reklamowym dla danego produktu. Liczą się statystyki.Komentarze są zamknięte.